Startup Magazine

Artykuły

Tersa Steam odświeży garderobę w 10 minut

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Wiele osób nie cierpi prać i prasować koszulek, koszul i innych elementów garderoby. Dla osób, które chcą szybko odświeżyć swoje rzeczy, powstaje Tersa Steam.

Pranie i prasowanie garderoby

Większość naszych rzeczy brudzi się i trzeba je cyklicznie prać, a większość z nich także prasować. Pranie jest długotrwałe i powoduje zużycie wody, detergentów, energii elektrycznej. Prasowanie nie zawsze każdemu wychodzi dobrze i bywa przedmiotem frustracji. Obydwie czynności dość mocno angażują i pochłaniają czas, co denerwuje, szczególnie gdy koszulka lub spódnica leżała w szafie po praniu, lecz nie nadaje się do włożenia, gdyż nie pachnie już tak dobrze, a i widać na nich zagniecenia. Czy nie da się wymyślić czegoś, co pomoże?

Tersa Steam – odzież zostaje odświeżona w 10 min

Pomysł powstał, gdyż pewna grupa ludzi nie lubiła prać i prasować rzeczy, które nie były brudne, a wymagały jedynie odświeżenia. Urządzenie, które wygląda jak płaska szafka z lustrem, jest w stanie w 10 minut odświeżyć koszulę lub inny element garderoby. Odświeżenie polega na wyeliminowaniu nieprzyjemnego zapachu i sprawieniu, że rzeczy będą wygładzone tak, jakby zostały wyprane i wyprasowane.

Do pracy nie trzeba podłączać urządzenia do źródła wody i instalacji kanalizacyjnej, a jedynie do sieci energetycznej. Odświeżający efekt uzyskuje się dzięki specjalnym kapsułkom, które przypominają te stosowane w kapsułkowych ekspresach do kawy. Od kawy różnią się tylko zawartością, czyli wodą z odpowiednio dobranymi dodatkami, w tym zapachami.

Jakie części garderoby można odświeżyć?

To pytanie jest bardzo zasadne, gdyż zazwyczaj tego typu system od razu kojarzy się z koszulami i t-shirtami, ale Tersa Steam jest prawdziwie uniwersalny, bo dodatkowo pozwala odświeżyć bieliznę, kurtki, bluzki i marynarki, spódnice, szorty, sportowe obuwie i stroje.

Aktualnie projekt jest w fazie prototypu, a na dalszy rozwój pomysłodawcy zbierają fundusze poprzez platformę Indiegogo.

Źródło: Tersa Steam - Indiegogo