Startup Magazine

Artykuły

Matrix PowerWatch 2 – smartwatch ładowany ciepłem ludzkiego ciała

Intro.jpg

Smartwatch Matrix PowerWatch 2 nie wymaga ładowania z gniazdka sieciowego, gdyż wystarczy mu ciepło ludzkiego ciała i światło słoneczne.

Smartwatche

Smartwatche, czy ktoś tego chce, czy nie, dość dynamicznie weszły na rynek i zdobyły rzesze zagorzałych użytkowników. Jeśli przypadkiem ktoś nie wie co to jest, to spieszę z informacją, że są to zegarki elektroniczne, które zazwyczaj zamiast tarczy ze wskazówkami mają ekrany wyświetlające niemal dowolne dane. Mogą prezentować symulację różnorakich tarcz, danych cyfrowych i miksów obydwu. Są w stanie łączyć się ze smartfonem, a nawet działać jak smartfony po włożeniu do nich kart SIM i microSD. Bardziej zaawansowane konstrukcje mają wbudowane moduły GPS, czujniki tętna, a także są w stanie korzystać z dodatkowych aplikacji różnego typu. Zasilane są energią z wbudowanych akumulatorów, które trzeba ładować zazwyczaj tak często jak smartfon, szczególnie gdy wykorzystywane są wszelkie wbudowane weń funkcje.

Firma Matrix

Matrix, to firma, która już ponad 2 lata temu prezentowała koncepcję zasilania smartwatchy ciepłem ludzkiego ciała. Na obecnie odbywających się targach CES pokazała model Matrix PowerWatch 2, który czerpie z tej koncepcji pełnymi garściami.

Matrix PowerWatch 2

Matrix PowerWatch 2 jest smartwatchem, który nie musi być zasilany energią z gniazdka sieciowego. Nie wymaga użycia ładowarki. Akumulator urządzenia uzupełniany jest energią wytworzoną przez ludzkie ciało, wykorzystując generator termoelektryczny i energią słoneczną dzięki ogniwu fotowoltaicznemu. Urządzenie wyposażono w kolorowy wyświetlacz, moduł GPS i czujnik tętna. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego, który stworzył sam producent. Oznacza to, że nabywca nie będzie raczej w stanie pobrać z internetu aplikacji dodatkowych. Smartwatch Matrix PowerWatch 2 jest w stanie współpracować ze smartfonami z systemami Android i iOS.

Indiegogo

Smartwatch Matrix PowerWatch 2 zdobywa środki na produkcję za pomocą platformy Indiegogo. Twórcy wnioskowali o 100 000 dolarów, a dziś mają już 941 proc. realizacji tego założenia, czyli niemal 1 milion dolarów, a do końca zbiórki zostało 27 dni. Cena smartwatcha ma wynosić 499 dolarów.

Źródło: Indiegogo (MATRIX PowerWatch 2)