Startup Magazine

Artykuły

Kolejne miliony i sukcesy na koncie Bioavlee

Intro.jpg

Biotechnologiczny start-up Bioavlee podpisał umowę o pozyskaniu dofinansowania swojego projektu w wysokości ponad 2 mln zł.

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca (DIP)

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca (DIP) pozytywnie oceniła wniosek złożony przez Bioavlee o przyznanie unijnej dotacji i zdecydowała się na zawarcie umowy z wrocławską spółką. Kwota dofinansowania wynosi ponad 2 300 000 zł i pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Dolnośląskiego. Technologia, nad którą pracuje Bioavlee, pozwala na identyfikację mikroorganizmów z blisko 98% skutecznością. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu autorskiej metody dyfrakcji laserowej.

Fakt, że projekt Bioavlee przeszedł wymagający proces weryfikacji i uzyskał aprobatę Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, jest dla nas kolejnym dowodem na słuszność obranego kierunku prac badawczo-rozwojowych naszego zespołu. Uzyskane dofinansowanie pozwoli nam ukończyć prace nad technologią, która zredefiniują standardy w biotechnologii wprowadzając automatyzację, wcześniej manualnych i czasochłonnych, procesów laboratoryjnych. - powiedział Michał Wronecki, prezes Bioavlee.

Dobra passa wrocławskiego start-upu

Umowa z DIP jest drugim źródłem dofinansowania, które Bioavlee zdobyło w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. We wrześniu 2018 r. DFR Inwestycyjny podpisał z Bioavlee umowę, dzięki czemu spółka córka Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju zainwestowała 2 mln zł w Bioavlee, wchodząc jednocześnie do grona akcjonariuszy start-upu.

Bootcamp w Bostonie

Potencjał drzemiący w możliwościach autorskiej technologii Bioavlee dostrzegli także polscy i międzynarodowi eksperci MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych w Polsce akceleratorów dla start-upów technologicznych. Spośród ponad 100 firm, aplikujących do programu, Bioavlee otrzymało jedną z głównych nagród i weźmie udział w Bootcampie w Bostonie.

Michał Wronecki_prezes Bioavlee.jpg

Wyjazd do USA otwiera kolejne drzwi nie tylko dla naszej technologii identyfikacji mikroorganizmów, ale także dla komercjalizacji naszych produktów na globalnym rynku kosmetycznym. Dzięki spotkaniom z tutorami w Stanach doszlifujemy biznes – powiedział Michał Wronecki.

Quantica 500

Z kolei pod koniec listopada do Bioavlee zrealizowało pierwszą sprzedaż liczników kolonii Quantica 500. Quantica 500 to urządzenie umożliwiające automatyczne zliczanie kolonii mikroorganizmów w analizach ilościowych podczas badań mikrobiologicznych. Jest skuteczniejsze, szybsze i tańsze w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Dzięki sprawnie działającemu algorytmowi Quantica 500 poprawnie sumuje nawet zlane kolonie. Ta cecha premiuje urządzenie Bioavlee na tle dotychczasowych, standardowych rozwiązań, mających trudności z oddzieleniem tego typu kolonii.

Spółka prowadzi rozmowy z dystrybutorami zagranicznymi dotyczące sprzedaży m. in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Hiszpanii oraz Turcji. W marcu br. Bioalvee zaprezentuje możliwości licznika kolonii Quantica 500 oraz automatycznego systemu do identyfikacji mikroorganizmów Avlee 650 na ArabLab 2019 w Dubaju. Są to największe targi poświęcone najnowszym odkryciom w świecie nauki i technologii, które łączą dziesiątki tysięcy nabywców z rynków rozwijających się, takich jak Bliski Wschód i Afryka, subkontynentu indyjskiego, a także Chin i Azji.

Portfolio urządzeń Bioavlee

Bioavlee pracuje aktualnie nad 3 urządzeniami umożliwiające przeprowadzenie szybszej i tańszej analizy mikroorganizmów w laboratorium:

  • Quantica 500 - licznik kolonii umożliwiający automatyczne zliczanie nawet zlanych grup mikroorganizmów,

  • Avlee 650 - urządzenie do wykrywania drobnoustrojów, który działa w oparciu o system składający się z algorytmów klasyfikacji, referencyjnej bazy zdjęć, sterowania przetwarzaniem obrazu czy atlasów w chmurze i rozbudowanej infrastruktury IT do analityki

  • InoMate 100k - urządzenie umożliwiające automatyczny posiew redukcyjny, gwarantujący laborantowi pełną kontrolę nad posiewem.

Źródło: Bioavlee (inf. prasowa)