Startup Magazine

Artykuły

ActiveNow zwycięzcą konkursu Startup Roku 2018 organizowanym przez Business Link Katowice

Intro.jpg

Aplikacja ActiveNow została wybrana jako najlepszy pomysł biznesowy w konkursie Startup Roku 2018 organizowanym przez Business Link Katowice.

Startup Roku 2018 na Gali Business Mixer

Business Link Katowice organizuje Business Mixery z Pitch Contest (konkursami dla startupów) od początku swojej 4,5-letniej działalności w województwie śląskim. Ideą Business Mixerów jest wymiana kontaktów biznesowych pomiędzy właścicielami i osobami zarządzającymi firmami, które pracują w przestrzeniach coworkingowych Business Link, z właścicielami i menadżerami firm z regionu. Otwarty konkurs dla startupów podczas Mixerów (mogą zgłaszać się pomysły biznesowe spośród firm członkowskich BL, a także osoby i firmy nie pracujące w biurze coworkingowym BL) jest super okazją do wzajemnego inspirowania się oraz zaprezentowania pomysłów biznesowych potencjalnym partnerom i inwestorom indywidualnym (obecni lub byli właściciele firm), czy też instytucjonalnym (np. fundusze AIP Seed i bValue VC, korporacje, grupy kapitałowe) – powiedział Janusz Dramski, menadżer zarządzający akceleratorem i biurem coworkingowym Business Link Katowice.

W konkursie Startup Roku 2018 organizowanym na Gali Business Mixer wzięło udział pięć projektów. Wszystkie start-upy były prezentowane przez ich twórców i pomysłodawców. Następnie miała miejsce sesja pytań zadawanych przez jurorów.

Start-upy biorące udział w konkursie

Pierwszym start-upem z biorących udział w konkursie Startup Roku 2018 organizowanym na Gali Business Mixer był ActiveNow. Jest to aplikacja pozwalająca zarządzać zajęciami dodatkowymi w szkółkach, klubach i innych instytucjach. Jego możliwości to między innymi zarządzanie płatnościami, sprawdzanie obecności, komunikacji z klientami. Do tej pory udało się zainteresować nim ponad 50 firm, które obsługują ponad 3500 klientów.

Drugim pomysłem była aplikacja Aimly, która ma nieść pomoc palaczom poprzez oszczędzanie pieniędzy, które w innym przypadku zostałyby wydane na papierosy. Aplikacja była jeszcze w fazie rozwoju.

Trzecim start-upem biorącym udział w konkursie był sklep internetowy Gust gust, w którym można kupić rzeczy zaprojektowane przez znanych polskich projektantów. Sklep zarabia na prowizjach od sprzedanych produktów.

Czwartym start-upem była aplikacja MemoStrap, służąca do robienia profesjonalnych notatek.

Piątą firmą była przeglądarkowa gra ekonomiczno-strategiczna Cashplay. Chodzi w niej o to, aby mając skromne zasoby pieniędzy pomnożyć je tak, aby stać się prawdziwym bogaczem.

ActiveNow wybrane w konkursie Startup Roku 2018

Po prezentacji sesji pytań jurorzy zdecydowali, że tytuł Startup Roku 2018 otrzyma ActiveNow.

Źródło: ŚląskiBiznes.pl, ActiveNow