Startup Magazine

Artykuły

Posts in Gdzie i jak
Wstrzykiwany bandaż uratuje życie

Urazy powodowane przez szrapnele lub inne odłamki wnikające głęboko w ciało człowieka mogą doprowadzić do śmierci. Naukowcom z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu A&M z Teksasu udało się wyprodukować wstrzykiwane bandaże mogące tamować takie rany.

Read More
Kraków pod ręką – studencki projekt zdał egzamin

Potrzeba rodzi zwykle ciekawe pomysły, a te przekute w realny projekt często przynoszą rozwiązanie problemu nie tylko twórców, ale i innych ludzi. „Kraków pod ręką” jest tego przykładem.

Read More
Caspio: aplikacje bez kodowania w Krakowie

Pisanie programów nie jest proste. No może dla programistów jest, aleee… No tak, można przecież inaczej. Jest na rynku kilka aplikacji pozwalających tworzyć proste programy za pomocą „klocków”. Co jednak w przypadku, gdy chce się stworzyć coś bardziej zaawansowanego? Z pomocą przychodzi platforma Caspio.

Read More
Bankowa kryptowaluta - Utility Settlement Coin (USC)

Kryptowaluty ostatnimi czasy wywołują sporo emocji. Pisze o nich niemal każdy portal związany z biznesem, IT i innymi dziedzinami życia. Skoki wartości i rynek analizują tuzy z dziedziny binesu i ekonomii. Zakasują ich używania niektóre państwa. Okazuje się teraz, że stworzeniem własnej kryptowaluty zainteresowane są banki.

Read More
Elephant – biomedyczne ubranko dla niemowlaków

Dzieci w pierwszych miesiącach życia narażone są na różne niebezpieczeństwa. Najczęściej przestrzega się przed śmiercią łóżeczkową (wynikiem bezdechu sennego), oraz zmniejszonym napięciem mięśniowym. Okazuje się, że studenci z Koła Zainteresowań Cybernetycznych Wojskowej Akademii Technicznej opracowali specjalne ubranko, które ma pomóc rodzicom w tym trudnym dla ich noworodków i niemowlaków okresie.

Read More
OrCam MyEye pomoże ludziom z upośledzeniem wzroku

Zdrowi ludzie, którzy nie mają styczności z osobami borykającymi się z różnego typu upośledzeniami, nie zdają sobie sprawy z tego, jakim problemem mogą być nawet drobne ułomności, a jakimi gdy problemy są o wiele poważniejsze. Powstaje jednak coraz więcej start-upów, których założyciele wymyślają i wprowadzają w życie rozwiązania pozwalające ułomności niwelować na tyle, żeby cierpiącym na nie udawało się funkcjonować na zupełnie innym, komfortowym wręcz poziomie.

Read More