Startup Magazine

Artykuły

Posts in Opinie
Zaplanuj swoją karierę w 2019 roku

Nowy Rok sprzyja postanowieniom, zmianom i planom. Jeśli chcesz, by Twoja kariera weszła na nowy poziom warto znać swoje mocne i słabe strony i zainwestować czas w rozwój osobisty. Skorzystaj z poniższych wskazówek, by kolejny rok Twojego życia był wyłącznie pasmem sukcesów.

Read More
Wartość pokory w przywództwie

Wewnętrzna pokora jest niedocenioną jakością prawdziwego przywódcy. Niesłusznie, bo tylko liderzy posiadający tę cechę potrafią stworzyć najwyższej jakości zespoły, które osiągają spektakularne sukcesy, a nawet wznoszą firmę na wyższy poziom.

Read More
To kwestia czasu – jak pracować efektywniej?

W średniowieczu moment oznaczał 90 sekund. Obecnie często nie doceniamy tak krótkich jednostek czasu. Tymczasem w półtorej minuty można napisać zaległego maila, zaktualizować listę zadań czy oddzwonić do podwykonawcy – to naprawdę sporo. Jak nie przegapić takich chwil i maksymalnie je wykorzystać?

Read More
Raport: Ten rok minie pod znakiem inwestycji w Big Data

W tym roku firmy i agencje skupią się na cyfrowej transformacji, której głównym elementem ma być implementacja i rozwój analityki Big Data — wynika z badania WARC, przeprowadzonego na grupie specjalistów ds. reklamy i marketingu z całego świata. Analityka wielkich, nieustrukturyzowanych zbiorów danych będzie priorytetem dla 59 proc. agencji i 55 proc. dużych przedsiębiorstw. 

Read More
Czy powinniśmy uczyć dzieci programowania?

Barack Obama, Karlie Kloss i Shakira – cały świat przekonuje do nauki programowania. Już nawet w Polsce Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji z minister Anną Streżyńską oraz minister edukacji Anną Zalewską zapowiadają wprowadzenie nauki kodowania do podstawy programowej. Ale czy wszystkie dzieci powinny zostać programistami i programistkami?

Read More
Gdzie szukać inspiracji dla swojego biznesu?

„Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie”. Według Petera Druckera, jednego ze światowych ekspertów w zakresie zarządzania, wizjonerzy tworzą rozwiązania formułujące przyszłe potrzeby i rynki, których istnienia dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jaki biznes otworzyć, aby był opłacalny i przyniósł oczekiwane zyski? 

Read More
Telemedycyna to przyszłość

Dzięki rozwiązaniom telemedycznym można skutecznie poprawić komfort pacjenta, warunki pracy personelu medycznego, a także zredukować koszty i zracjonalizować wydatki na ochronę zdrowia. Co ważne, rozwój telemedycyny prowadzi do demokratyzacji dostępu do opieki zdrowotnej na podobnej zasadzie jak platformy e-learningowe typu MOOC (np. Coursera) zdemokratyzowały dostęp do edukacji. 

Read More