Startup Magazine

Artykuły

Czym jest SpontanWypad?

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Spontanwypad.pl to portal społecznościowy działający od początku 2016 roku, który ma za zadanie zrzeszać osoby aktywne, szukające osób chętnych na wspólne spontaniczne wypady (rower, szybkie piwo, narty, kino itp.). Zasada jest prosta - ktoś jest na mieście i nie ma z kim wypić kawy lub planuje wyjazd w góry na weekend, więc taka osoba tworzy „wypad” i mogą dołączać do niego inni zainteresowani - bo po co robić coś samemu, skoro można z kimś? Naszym celem jest wspieranie aktywnego trybu życia.

Kto tworzy Wasz team?

Jasin Al-Ani, jeden z pomysłodawców zajmuje się koordynowaniem i nadzorowaniem projektu, pozyskiwaniem nowych partnerów oraz kierowaniem spółką.

Stanisław Korżyk, również pomysłodawca zajmuje się wdrażaniem nowych pomysłów oraz pozyskiwaniem nowych użytkowników.

Michał Klocek, programista z wieloletnim doświadczeniem zajmuje się portalem od strony technicznej.

Michał Wójtowicz, programista zajmujący się aplikacją mobilną na systemy Android oraz iOS.

Skąd wziął się pomysł na startup?

Pomysł pojawił się spontanicznie początkiem zeszłego roku, kiedy szukaliśmy chętnych do wspólnego wypadu na stok narciarski. Niestety wśród znajomych nie było zainteresowanych, więc pojechaliśmy sami. Na stoku poznaliśmy osoby, które podobnie jak my szukały towarzyszy do takiego wypadu i spędziliśmy czas świetnie się bawiąc. Szybko załapaliśmy, że takie sytuacje zdarzają się często, więc zaczęliśmy szukać aplikacji, która mogłaby rozwiązać ten problem. Nic takiego nie znaleźliśmy, a Facebook nie sprawdzał się w tej roli.

Co prawda jest na nim wiele grup zrzeszających aktywnych ludzi, ale są one podzielone głównie na miasta, posty tam często się gubią i nie łatwo jest znaleźć coś co nas interesuje. A co jeśli chcemy jechać gdzieś dalej, jesteśmy w obcym mieście, nie znamy ludzi a chcielibyśmy coś porobić? Postanowiliśmy więc stworzyć portal oraz aplikację, która rozwiąże problem. Dzięki naszemu projektowi można poznawać nowych ludzi i umawiać się niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy. 

 

Kto jest docelowym odbiorcą Waszego startupu?

Projekt jest skierowany głównie do ludzi młodych, chcących aktywnie spędzać czas lub poznawać nowych znajomych, nawiasem mówiąc korzystać może każdy, kto nie lubi nudy. Z naszej strony korzystają też różne firmy czy fundacje, które stale organizują wyprawy oraz eventy dla większej ilości ludzi.

W jaki sposób komunikują się użytkownicy portalu?

Strona wypadu jest pierwszym miejscem, gdzie użytkownicy zainteresowani danym wydarzeniem mogą nawiązać kontakt z organizatorem. Opcja “Zadaj pytanie organizatorowi” umożliwia bardzo szybki kontakt z osobą, która wyszła z propozycją wspólnej aktywności. Użytkownicy zainteresowani wypadem mogą skorzystać z opcji “Dołącz”, co powoduje wpisanie na listę uczestników.

W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników strona wypadu została wzbogacona o prosty czat, dzięki któremu dyskusja na temat wydarzenia bądź podzielenie się wrażeniami z wypadu nie stanowi problemu.

Portal wyposażony został również w system prywatnych wiadomości (dobrze znanych chociażby z Facebooka), który umożliwia bezpośredni kontakt między użytkownikami.

Czy każde wydarzenie może być dodane na Waszym portalu, czy są jakieś ograniczenia?

Nie stawiamy żadnych ograniczeń. Chcesz wyskoczyć do pubu na bilard, pograć w piłkę, pojechać na kilkudniowe wakacje lub cokolwiek tylko zapragniesz, ale problemem jest brak towarzysza - Spontanwypad.pl pomoże znaleźć partnera do wspólnych przygód.

Jak promujecie SpontanWypad i jak chcecie na nim zarabiać?

Aktualnie główną kampanię promocyjną prowadzimy na portalach społecznościowych. Próbujemy dotrzeć do ludzi zrzeszonych w grupach związanych z turystyką, sportem oraz rekreacją. Staramy się również promować aktywne życie wraz z zaprzyjaźnionym kanałem na YouTube - Trip Horizons, gdzie umieszczane są filmy z naszych wypadów.

W późniejszym czasie chcemy zaoferować odpłatne wyróżnianie wypadów - takie wypady będą lepiej widoczne w serwisie, co przyczyni się do większego zainteresowania użytkowników. Portal wyposażony zostanie również w system reklamowy, który umożliwi umieszczenie reklamy w zależności od tematyki wypadu. Przykładowo firma sprzedająca sprzęt wspinaczkowy będzie mogła promować swoje produkty w wypadach związanych z turystyką górską. Tego typu targetowanie reklamy przyczyni się do optymalnych korzyści zarówno dla reklamodawców, jak i naszych użytkowników.

Jakie są plany rozwoju Waszego portalu?

Aktualnie trwają prace nad aplikacją mobilną na systemy Android i iOS, dzięki której będzie można jeszcze szybciej i łatwiej tworzyć wypady w każdym miejscu. Nieprzerwanie ulepszamy również portal i wdrażamy nowe funkcje. Dzięki konsultacjom z obecnymi użytkownikami, wiemy jakie są potrzeby rynku.

W najbliższym czasie uruchomimy system punktów, który ma na celu zachęcić do aktywniejszego korzystania z portalu oraz pomogą w weryfikacji użytkownika. Zebrane punkty będą wymieniane na atrakcyjne nagrody. Pracujemy również nad kilkoma innowacyjnymi funkcjami, których na razie nie chcemy zdradzać. Jesteśmy przekonani, że nasze pomysły ułatwią umawianie się na wspólne wydarzenia jak nigdy dotąd. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu!

Zobacz profil Spontanwypad na Facebooku