Startup Magazine

Artykuły

Posts in Gdzie i jak
Elephant – biomedyczne ubranko dla niemowlaków

Dzieci w pierwszych miesiącach życia narażone są na różne niebezpieczeństwa. Najczęściej przestrzega się przed śmiercią łóżeczkową (wynikiem bezdechu sennego), oraz zmniejszonym napięciem mięśniowym. Okazuje się, że studenci z Koła Zainteresowań Cybernetycznych Wojskowej Akademii Technicznej opracowali specjalne ubranko, które ma pomóc rodzicom w tym trudnym dla ich noworodków i niemowlaków okresie.

Read More
OrCam MyEye pomoże ludziom z upośledzeniem wzroku

Zdrowi ludzie, którzy nie mają styczności z osobami borykającymi się z różnego typu upośledzeniami, nie zdają sobie sprawy z tego, jakim problemem mogą być nawet drobne ułomności, a jakimi gdy problemy są o wiele poważniejsze. Powstaje jednak coraz więcej start-upów, których założyciele wymyślają i wprowadzają w życie rozwiązania pozwalające ułomności niwelować na tyle, żeby cierpiącym na nie udawało się funkcjonować na zupełnie innym, komfortowym wręcz poziomie.

Read More
Prawdziwy biznes wirtualny

Na rynku znajdziesz co najmniej kilka gogli i zestawów do Virtual Reality (wirtualna rzeczywistość). Te najpopularniejsze to Oculus Rift, Samsung Gear VR, HTC Vive i LG 360 VR. Mniej więcej w październiku zadebiutuje jeszcze Playstation VR – gogle współpracujące z konsolami do gier Playstation 4. Coraz więcej osób kupuje lub chce kupić gogle z myślą o grach wideo. Niemniej VR to nie tylko gry. 

Read More