Startup Magazine

Artykuły

Posts in Najlepsze praktyki
Chmiuro – biuro w chmurze

Na rynku dostępnych jest sporo systemów wspomagających firmę. W rozwijanych od lat pakietach dodano między innymi funkcję zapisu kopii zapasowych w chmurze, a także dostępu zdalnego do zasobów firmy – do serwera – z niemal dowolnego miejsca na Ziemi. Chmiuro oferuje wszystkie niezbędne w prowadzeniu firmy elementy, ale nie są one umieszczone na serwerze firmowym, ale na wirtualnym koncie w chmurze.

Read More
Mastercard: Smartfon terminalem płatniczym

Terminale płatnicze są wszędzie, nawet na bazarach, czy mikrostoiskach na festynach. Można korzystać z nich mając przy sobie jedynie kartę do płatności zbliżeniowych, odpowiedniego smartfona lub nawet smartwatcha z NFC i oprogramowaniem. Mastercard idzie dalej, wprowadza możliwość zamiany smartfona z NFC w terminal płatniczy!

Read More
Niewidomi w Capgemini

Czy niepełnosprawny może być programistą? Sądzi się, że dlaczego nie, ale tylko jeśli ma sprawne ręce i wzrok. Okazuje się jednak, że dzięki rozwiązaniom opracowywanym przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej, niedowidzący i niewidomi będą mogli pracować jako programiści.

Read More
Photon – robot rozwijający się razem z dzieckiem

Zabawki dla dzieci stają się coraz bardziej wyrafinowane. Wśród różnego rodzaju edukacyjnych i rozwijających zdolności konstrukcji można wyróżnić wiele, choćby Lego Mindstorms. Jednakże warto wspomnieć też o tym, że i rodzimi młodzi wynalazcy mają się czym pochwalić – choćby robotem Photon.

Read More
UAP-AC-HD – Ubiquiti udowadnia, że można jeszcze lepiej

Jakiś czas temu na rynku pojawił się punkt dostępu Ubiquiti UAP-AC-PRO, który zebrał sporo pozytywnych recenzji. Był chwalony za poprawę zasięgu Wi-Fi, wydajność i niezawodne działanie zarówno w środowiskach domowych, jak i w biurach. Producent nie spoczął jednak na laurach i stworzył kolejne rozwiązanie z rodziny UniFi, które ma spore szanse powtórzyć sukces poprzednika.

Read More
Polecane książki: Sztuka zwycięstwa

Naznaczona szaleństwem, pasją i niezwykłą determinacją historia jednej z najbardziej symbolicznych marek na świecie. Phil Knight opisuje drogę, która doprowadziła go do stworzenia światowego imperium odzieżowego z obrotami przekraczającymi 30 mld dolarów rocznie.Naznaczona szaleństwem, pasją i niezwykłą determinacją historia jednej z najbardziej symbolicznych marek na świecie. Phil Knight opisuje drogę, która doprowadziła go do stworzenia światowego imperium odzieżowego z obrotami przekraczającymi 30 mld dolarów rocznie.s

Read More